Moja fotografia erotyczna

Fotografia erotyczna – jak wiecie, zajmuję się nią od dawna.

Dziś chciałabym wam zdradzić kilka moich osobistych przemyśleń na temat tego wyjątkowego i osobistego stylu fotografii.

Oto czego dowiecie się z tego wpisu o fotografii erotycznej:

 • 1. Dla kogo sesja erotyczna?
 • 2. Moja fascynacja fotografią erotyczną i krótko o historii
 • 3. Akty w sztuce- korzenie fotografii erotycznej
 • 4. Tabu i wstyd? Czemu niektórzy obawiają się fotografii erotycznej
 • 5. Ludzkie ciało – najlepszy i najbardziej intrygujący temat w sztuce od tysięcy lat.
 • 6. Jak wykonujemy sesję?
 • 7. O co naprawdę chodzi w fotografii erotycznej-
 • 8. Trochę o mnie, poznajmy się.
 • 9. Rozplanowanie czasu i długości sesji.
 • 10. Dlaczego fotograf powinien być przede wszystkim artystą?
 • 11. Główne zasady podczas moich sesji fotografii erotycznej.
 • 12. Fotografia erotyczna- gdzie?
 • 13. Jak się przygotować do fotografii erotycznej?
 • 14. Co z alkoholem podczas sesji?
 • 15. Częste pytania…
 • 16. Końcowe wnioski

1. Dla kogo sesja erotyczna?

Głośno by również ci z tyłu słyszeli- DLA KAŻDEGO.

Przede wszystkim chcę zaznaczyć- nie oceniam nikogo.

Jakże nudne i ograniczające jest myślenie, że pięknym i godnym fotografowania jest tylko jeden rodzaj figury. Że zmysłowi i atrakcyjni są tylko ludzie w konkretnym, wąskim przedziale wiekowym lub tylko wielkookie fotogeniczne facjaty.

Każdy może być atrakcyjny i seksowny, trzeba tylko umieć to w sobie odnaleźć.

Człowiek zawsze jest intrygującym i wyjątkowym podmiotem do fotografii. Dlatego naprawdę, pozwólcie sobie zapomnieć o tych kompleksach, wstydzie i obawach.

Z myślą o tym raz na jakiś czas pokochajcie siebie, swoje ciało i poczujcie się w nim swobodnie. Predyspozycje do udziału w sesji erotycznej zależą więc tylko i wyłącznie od odwagi danej osoby.

2. Moja fascynacja fotografią erotyczną i krótko o historii

Zawsze ciekawiło mnie to kiedy zostało wykonane Conanem pierwsze zdjęcie erotyczne. O ile dużo wiemy o historii krok po kroku klasycznej fotografii, tak nie jest to oczywiste z fotografią erotyczną.

Historia fotografii w pigułce.

 • Pierwsze badania  nad fotografią prowadzone były już w XI wieku, kiedy to  Ibn al-Hajsam opisał camera obscura.
 • Pierwsza fotografia z 1826 roku  nosi tytuł „Widok z okna La Gras” i została wykonana przez Josepha-Nicéphore’a Niépce’a.
 •  Autorem pierwszej kolorowej fotografii jest  James Clerk Maxwell.  W 1861 roku odkrył, że za pomocą czerwonych, niebieskich i zielonych filtrów optycznych, można uzyskać trwałe i kolorowe zdjęcie. Na pierwszej w historii kolorowej fotografii uwiecznił wstążkę tartanu.


Co z pierwszym zdjęciem erotycznym?

Mamy tylko przypuszczenia, że pierwsze akty powstały gdzieś w latach 30-40, wykonane przez Noëla Paymala Lerebours’a.

Nie jest tak zaskakującym fakt, że to Francuz pierwszy odważnie wziął się za tę tak ważną przecież tematykę fotografii. Francuzi zawsze byli bardziej świadomi własnego ciała i nie wstydzili się swojej zmysłowości. Polacy wciąż są mocno pruderyjni i uprzedzeni, co niestety czyni mocne szkody w naszej samoocenie i komfortowym przeżywaniu intymności.

Co jest w tym ciekawego?

Nietrudno więc zauważyć, że łatwiej prześledzić historię klasycznych bardziej mainstreamowych rodzajów fotografii niż samej fotografii erotycznej.

Mimo to właśnie ta historia fotografii erotycznej, te najstarsze zdjęcia, od tych w bieliźnie po śmielsze- zawsze mnie fascynowały. Czasy się zmieniają, podejście nas wszystkich do seksualności i zmysłowości również się zmienia.

Jednak nie zapominajmy, że już od zarania dziejów nagość i piękno ludzkiego ciała fascynowało artystów.

3. Akty w sztuce – korzenie fotografii erotycznej

Zanim jeszcze pierwsi fotografowie mogli skierować obiektyw by utrwalić obraz kobiety i mężczyzny, zanim bracia Susse zdążyli wpaść na pomysł pierwszego sprzętu fotograficznego- ludzkie ciało i nagość były od dawna ulubionym tematem w rzeźbiarstwie i malarstwie największych artystów w dziejach.

Obecnie akty męskie i kobiece otacza pewne tabu, wstyd, uważa się je za kontrowersyjne. Co wydaje się niemal ironiczne jeśli weźmiemy pod uwagę podziwiane przez wszystkich i oglądane bez cynizmu i cenzury rzeźby i obrazy aktów- najwspanialsze dzieła starożytności i renesansu.

Od tysięcy lat aż do dziś

Ciało ludzkie było, jest i będzie fascynującym i przyciągającym podmiotem dla artystów. Dlatego uwiecznianie jego piękna i natury jest potrzebą drzemiącą w każdym z nas- nieważne czy trzymasz pędzel, dłuto, jesteś po jednej stronie aparatu jak ja, czy naprzeciwko mnie, jak wy, tworząc ze mną niezapomnianą fotografię erotyczną.

4. Tabu i wstyd? Czemu niektórzy obawiają się fotografii erotycznej

Kompleksy i ich źródło

Cóż, po pierwsze żyjemy w czasach w których reklamy i media z wszystkich stron chcą nam wmówić jak brzydcy i niedoskonali jesteśmy. Idąc dalej- jak koniecznie musimy kupić ich produkty, by zbliżyć się do perfekcji, której nikt nie posiada tak naprawdę.

Polub swoje ciało i spraw sobie prezent – fotografia erotyczna.

Perfekcja jest w was już teraz, zmysłowość i seksapil to umiejętność poczucia się swobodnie we własnym ciele. Umiejętność na którą- po reklamowym i medialnym praniu mózgu- wielu z nas musi zapracować i się jej nauczyć, fakt, ale czy nie łatwiej jest żyć wierząc w siebie i lubiąc swoje ciało?

Fotografia erotyczna, sesja sensualna, fotografia aktu męskiego lub aktu żeńskiego- może być jednym z kroków ku samoakceptacji.

Nagość i obawa związana z fotografią erotyczną.

Owszem, może mi ktoś zarzucić że robię za dużo zbliżeń na narządy na narządy płciowe. Swoją drogą często odrzuca to innych fotografów, którzy przychodzą na moją stronę. Nie wiem dlaczego ponieważ wszyscy jesteśmy tacy sami , a erotyka jest częścią naszego życia.

Czemu unikamy tego tematu i nakładamy tabu na coś tak oczywistego i naturalnego jak nagość ludzkiego ciała? Tworzenie atmosfery dyskomfortu wokół tej przecież, tak ludzkiej kwestii może zrodzić tylko niepotrzebny wstyd i niechęć do własnego ciała i seksualności.

Zaufanie i komfort. Podstawa w fotografii erotycznej.

Ponieważ tak istotne jest właśnie to odczuwanie swobody i komfortu we własnej skórze- nigdy nie zakazuje ani nie nakazuje jakichś określonych zachowań. Dlatego też nie oceniam w żaden sposób- nie ma dla mnie znaczenia wiek, zawodu, ani status społeczny. A więc w mojej fotografii erotycznej chodzi przede wszystkim o to aby klient, klientka, lub dwójka ludzi jak najlepiej bawiła się podczas sesji, oraz by odkryli nowych rzeczy o sobie.

Polub swoje ciało i siebie, zaakceptuj się takim, taką jakimi jesteście, w ubraniu lub nadzy, a ja na naszych zdjęciach uwiecznię wasze ciała i zmysłowość tak, jak na to zasługują.

5. Ludzkie ciało – najlepszy i najbardziej intrygujący temat w sztuce od tysięcy lat.

Nagość ludzka już od dawna była uwieczniana i uznawana za artystyczną i tajemniczą.

Wystarczy spojrzeć na kilka z najsłynniejszych aktów w sztuce:

Diego Velázquez „Wenus z lustrem”

 Apollo Belwederski (II w.n.e)- rzymska kopia rzeźby Leocharesa z IV w. p.n.e.

Sandro Botticelli „Narodziny Wenus”

„Patroclus”, J.L. David

I oczywiście najsłynniejsze dzieło, najlepszego rzeźbiarza w dziejach – Dawid, Michał Anioł (1501-1504)

Dziś nie musicie pozować dniami, tygodniami, miesiącami nawet, by zostać uwiecznionymi jako dzieło sztuki. Wystarczy jedna sesja fotograficzna.

6. Jak wykonuję sesję? Moja fotografia erotyczna.

Przede wszystkim sama sesja erotyczna ma być dla mnie i dla modeli i modelek modeli czymś przyjemnym.

A więc żadnego przymuszania, nakazów, zakazów. Ponieważ najważniejsze jest to, by zdjęcia erotyczne odzwierciedlały prawdziwe emocje, pożądanie i chemię między ludźmi.

7. O co naprawdę chodzi w fotografii erotycznej…

Podczas erotycznej sesji fotograficznej liczy się przede wszystkim wyjątkowe spędzenie czasu, intymność i stworzenie zdjęć w których zakochacie się w sobie i swoich ciałach.

Dlatego będziecie mogli również ujrzeć siebie z nieznanej, intrygującej strony. Dzięki temu wyjdziecie z sesji bogaci w nowe, unikalne doświadczenie oraz zmysłowymi zdjęciami stanowiącymi pamiątkę na całe życie.

8. Trochę o mnie, poznajmy się.

Fotografia erotyczna to moja praca i pasja. 

Słysząc to wielu ludzi uznaje mnie za dziwną osobę a nawet kwestionuje mój kodeks moralny.

Mimo tego dalej mówię o mojej pasji i pracy. Również chwalę się tym ponieważ wiem, że takich osób jak ja jest na świecie garstka. Nie chodzi tu o poczucie wyższości ale o zrozumienie własnej wrażliwości, własnego unikalnego spojrzenia na świat. A co za tym idzie, uznanie swojego wyjątkowości za coś cennego i czerpanie z tego dumy.

Co dzięki temu zyskuje moja fotografia erotyczna?

Przede wszystkim to, że odbieram świat zupełnie inaczej, widzę rzeczy które normalnie mogą unikać innym. Odbieram bardzo dużo bodźców i wszystkie je przetwarzam głowie.

Dlatego też jestem w stanie zobaczyć na zdjęciach coś więcej niż tylko kawałek penisa albo oświetloną waginę. 

Mimo, że ten dodatkowy zmysł artystyczny umożliwia mi wykonywanie wyjątkowych zdjęć, czasami może być ciężarem. Głównie ze względu na to że nie potrafię pracować więcej niż kilka godzin podczas sesji. Fotografia erotyczna ma do siebie to, że nie można się podczas takiej sesji śpieszyć, wszystko lubi swoją kolejność. Przez to, czasem pod koniec sesji bywam zmęczona napływem bodźców..

9. Rozplanowanie czasu i długości sesji

Nie oznacza to jednak że tracę zapał do sesji, oznacza to jedynie że mój mózg potrzebuje odpoczynku.

Dzięki temu jednak potrafię tak rozplanować dla was i dla mnie czas sesji, by był jak najbardziej produktywny, przyjemny i zanim zdążymy się znużyć i zmęczyć, zawsze znajduje czas na chwilę wytchnienia. Wszystko po to by sesja byłą dla was jak najlepszym doświadczeniem, nie zmieniając się w żmudne zajęcie.

10. Dlaczego fotograf powinien być przede wszystkim artystą?

Intrygujące jest, że wielu znanych fotografów, w ogóle większość artystów to osoby wysoko wrażliwe. Dlatego ta wrażliwość i umiejętność dostrzegania piękna wszędzie są konieczne do stworzenia wyjątkowych zdjęć, wyjątkowej fotografii erotycznej.

11. Główne zasady podczas moich sesji fotografii erotycznej.

Zaufanie i profesjonalizm – dbam o to byście czuli się komfortowo i bezpiecznie, zdjęcia i pozy wykonywane tylko na waszą prośby, żadnej presji, żadnego stresu.

Profesjonalizm oznacza też to, że mój udział w sesji polega na wykonywaniu dla was wymarzonych zdjęć, jednak nie uczestniczę w niej jako element, nie rozbieram się by budować nastrój.

Porównuje te często do wizyty u ginekologa lub seksuologa. Lekarze nie rozbierają się po to aby nam było raźniej. Tak samo jest ze mną- wykonuje sesje, jestem fotografką jednak nie pomaga w żaden fizyczny sposób. Sesja jest dla was, a ja po drugiej stronie obiektywu dbam o wykonanie dla was idealnych zdjęć. 

12. Fotografia erotyczna- gdzie?

Same sesję erotyczny wykonuje przede wszystkim wynajęty hotelach i apartamentach. Przede wszystkim dlatego, że studia fotograficzne nie pozwalają wykonywać takich sesji u siebie, poza tym wykonuje sesje w apartamentach ze względu na prywatność. Nic bowiem nie zapewnia lepsze prywatności i budowania nastroju niż osobny pokój, zamknięty na klucz.

13. Jak się przygotować do fotografii erotycznej?

Nie wymagam żadnego specjalnego przygotowania się. Dostaję oczywiście pytania czy najlepiej ogolić miejsce intymne czy pozostawić owłosienie jednak pozostawiam to dla modela lub modelki indywidualnej oceny. Proszę jedynie o nie zakładanie obcisłych ubrań ponieważ pozostawiają odciski na ciele, które później trudno usunąć czasie obróbki.

Jeśli chodzi o inne sprawy to zachęcam również do wzięcia gadżetów erotycznych których używacie, wszystko co może się przydać podczas sesji. Pamiętajcie ja też jestem człowiekiem i nic co ludzkie nie jest mi obce.

14. Co z alkoholem podczas sesji?

Sprawa wygląda tak, że nie zabraniam oczywiście napicia się kieliszka lub dwóch wina dla rozluźnienia podczas sesji ale też nie namawiam do przesadnego spożywanie alkoholu.

Zbytnie spożycie alkoholu może popsuć efekt i utrudnić dla was pozowanie i skupienie podczas sesji. I jak to alkohol, zbyt dużo stępia wrażenia i odczuwanie całego doświadczenia. Dozwolone więc, ale dla waszego zadowolenia i lepszego efektu – w umiarze.

15. Częste pytania o fotografię erotyczną

Często pada pytanie czy fotografuję też finał, że tak to ujmę? Chodzi przede wszystkim o wytrysk, który tak, jak najbardziej fotografuję ponieważ jest to jedna z części składowych sesji erotycznych. W jaki sposób wykonuje zdjęcia wytrysku? Część będzie moją słodką tajemnicą ale powiem tylko, że wychodzi naprawdę sporo ujęć z samego końca stosunku. O ile mi wiadomo to jestem jedną z niewielu osób w Polsce które fotografują zdjęcia podczas wytrysku 🙂

Zadajecie też często pytania czy nagrywam filmy erotyczne. Odpowiedź na to pytanie brzmi nie ale czasem robię np. filmiki poklatkowe, które składam z wielu ujęć wykonanych aparatem.

Dostaję też zapytania o to czy wykonuje tylko zdjęcia parą heteroseksualnym? I tutaj również was raczej nie zaskoczę odpowiedzią – Oczywiście wykonuje sesje nie tylko parą heteroseksualnym ale także homoseksualnym.

16. Końcowe wnioski

Jak już wspominałem wcześniej- nie ma dla mnie znaczenia to jaki statu z społeczny ma człowiek lecz to co sobą reprezentuje podczas sesji, dlatego też tak ważna jest dla mnie rozmowa przed samą sesją choćby na tą przysłowiową pięciominutową kawę.

Fotografia erotyczna jest dla każdego i z radością pomogę wam razem zbudować to wyjątkowe przeżycie i stworzyć razem jak najlepsze zdjęcia.

Myślę, że w ten sposób właśnie wyczerpałem temat mojej sesji lub twojej, drogi czytelniku, erotycznej sesji fotograficznej. Gdybyś miał jednak jakieś pytania to zapraszam cię do kontaktu mailowego lub do napisania pytań w komentarzu. Na wszystkie pytania i wątpliwości z chęcią odpisze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *