Męskie akty w studio fotograficznym

akty artystyczne

Jedną z najczęściej wykonywanych przeze mnie są męskie akty w studio fotograficznym.

Czym charakteryzuje się ten rodzaj sesji?

Przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje bazuje na klasycznych pozach, ustawieniu światła, tła i kilku innych rzeczy. Kto jednak powiedział, że klasyka musi być nudna?

Ze mną to praktycznie niemożliwe, więc zawsze staram się wpleść coś szalonego do sesji. A to dodatki przy zbliżeniach na penisa, a to niestandardowe ułożenie całego ciała.

Męskie akty w studio fotograficznym – lubię zaszaleć (artystycznie! 🙂 )

Oczywiście, staram się pokazać jak najwięcej modela na zdjęciach. Nie chcę, aby każde zdjęcie było moim odbiciem jako fotografa. Pozwalam sobie jednak na trochę zabawy.

Jasne, czasem chcecie coś ukryć podczas sesji – a to kilka dodatkowych kilogramów, a to jakieś inne niedoskonałości. I o ile w plenerze czasem jest to bardzo trudne, o tyle podczas sesji studyjnej troszkę pracy światłem i efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania 🙂

Pomyślałam więc o pozycji „tyłem”. Niby nic, ale zauważyłam, że rzadko pokazuje się mężczyznę od tyłu. Niby nic takiego, ale spójrzcie, że jednak zmienia to bardzo odbiór zdjęć.

Czy jednak tracą na „męskości”?

Absolutnie nie! Wręcz przeciwnie – pokazuję silne ramiona, plecy. To same oznaki męskości. Nie rozumiem więc czasem pojawiających się głosów, że takie pokazanie ciała mężczyzny jest niemęskie. Albo że męskie akty są o ironio… niemęskie!

Tutaj działa to w drugą stronę

To taka (nie wiem czy dobrze używam sformułowania) odwrócona psychologia. Z jednej strony ktoś mówi, że to nie jest męskie. Z drugiej strony według mnie i wielu innych osób trzeba dojrzeć do tego typu sztuki. A żeby dać się w niej uchwycić, to trzeba być naprawdę odważną osobą.

I to moi drodzy potrafią tylko mężczyźni. Dorośli, dojrzali, znający swoje ciało. I przede wszystkim ci, którzy się go nie wstydzą! Dla takich osób z przyjemnością wykonuję sesje 🙂

Zresztą, dobrze wiecie, że dla mnie akty męskie to sama przyjemność 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *